NASIL BESLENMELİYİZ?

Spor Yapmadan Kilo Verilir Mi?

Spor Yapmadan Kilo verilirSpor Yapmadan Kilo Verilir Mi?

SPOR YAPMADAN KİLO VERİLİR

Doğru beslenme ile spora gitmeden kilo verin. Diyetisyen arkadaşlarımızın bilgileri doğrultusunda kilo vermek ve kilonuzu korumak istiyorsanız makalemizi sonuna kadar okumalısınız.

Spor yapmadan kilo vermek istiyorum diyorsanız kendinizi kontrol etmeyi öğrenmelisiniz. Çünkü kontrolsüz beslenmenin sonuçları istediğiniz gibi olmaz.

Antrenman Yapmadan Kilo Verin

Ancak en önemli şey disiplinli bir şekilde programınıza uymak olacaktır. Bu şekilde hem kendinizi daha iyi hissedeceksiniz hem de spor yapmadan da hızlı kilo verebilirsiniz.

Ancak bu yöntemle kilo vermek istiyorsanız, biraz daha hareketli olmanız gerekir. Çünkü ne kadar hareket ederseniz kaybettiğiniz kaloriden daha fazla kalori alırsanız asla kilo veremezsiniz.

Doğru Şekilde Hafif Gıdalarla Beslenin

Bir çok farklı diyet vardır: Su diyeti, Çin diyeti, meyve suyu diyetler ve saymadığım onlarca diyet vardır. Sizin için en iyi ve en uygun olan beslenme hangisi? Çünkü sadece çikolata yiyerek bile kilo vermek mümkün.

Tabi ki bu şekilde yöntemleri pek tavsiye etmiyoruz. Çünkü tek seçenekli beslenmenin, vücudun ihtiyaç duyduğu tüm besinleri almaması anlamına gelir.

Bu da sağlığımızı olumsuz yönde etkilerken spor yapmadan kilo vermekte başarısız olmak anlamına gelmektedir.

Lakin, yavaş yavaş kilo vermek, uzun vadeli formunuzu korur. Bu sebeple moralinizi yüksek tutacak şekilde egzersiz yapmak ve yemek yemek çok önemlidir.

Sporsuz Kilo Vermenin Yolları

Spor yapmadan kilo vermek için sizlere bazı ipuçları vereceğim.

Günde 4-6 öğün yemek yiyin; kahvaltı, öğle yemeği, meyve, atıştırmalıklar ve akşam yemeği.

Kendinize hem egzersiz hem de hafif yemek yiyebileceğiniz haftalık aktivite takvimi yapın.

Aynı yemekleri yememek için sevdiğiniz yemekleri çeşitlendirin ve planınıza ekleyin.

Keyifli ve ilham verici yemek çeşitlerini araştırın. Bu durum ilk başta vaktinizi alacak fakat sonrasında uzun bir süre rahat edeceksiniz.

Hayal gücü sınırsızdır, iyi bir araştırma yaparak hayatınızı renklendirebilirsiniz. Spor yapmadan da hayatınıza renk katabilirsiniz.

Bunları yapmak sizi yoracaksa ve motivasyonunuzu düşürecekse, kendinize profesyonel yardım alabileceğiniz diyetisyen bulun.

Zamanında Uyumaya Çalışın

Pek çok araştırma sonucu, az uyumanın obezite riskinin arttığını söylemektedir. Bu durumun kısmen, vücuttaki fazla besinleri depolamaya ve enerji tüketimini azaltmaya çalıştığına inanılıyor. Spor yapmadan zayıflamak isteyenler vücuttaki enerjisini atmak zorundadır.

Düzensiz uyku alışkanlığı iştah açıyor ve daha fazla yemeğe teşvik ediyor. ABD Oregon Üniversitesi’ndeki araştırmacılara göre, ne içtiğiniz yemek seçimini tetikliyor. Diyet yapmadan kilo vermenin yollarından biri bu kurala uymaktır.

Yemekten önce sıvı tüketimini alkolsüz içecekler ya da şekerli içecekler tercih ederseniz, acıktığınızda tatlı veya hafif şeyler isteyeceksiniz.

Bunun yerine yemekten önce su içerek başlarsanız, sebze ve sağlıklı yiyecekler isteyeceksiniz. Bu şekilde beslenirseniz rahat bir şekilde kilo verin başlığımıza uymuş olacaksınız.

Başa dön tuşu