DİYET YEMEKLER

Sağlıklı Kahvaltı Önerileri 2022

Sağlıklı kahvaltı önerileriSağlıklı Kahvaltı Tarifleri sayfasına hoş geldiniz.

DİYET YEMEK TARİFLERİ

Sağlıklı kahvaltı: Güne bu şekilde hafif ve lezzetli başlamalısınız. Sağlıklı bir kahvaltı size enerji verir ve kilo vermenize yardımcı olabilir. Kahvaltının ne zaman sağlıklı olduğunu bu makalemizde sizlere açıklayacağız. Formda kalmak için hangi kahvaltı tariflerini kullanabileceğinizi anlatacağım.

Sağlıklı kahvaltı için en iyi 5 öneri

Sağlıklı bir kahvaltı, metabolizma için bir başlangıç ​​olarak kabul edilir. Bu, vücudunuzun gün boyunca ekstra kalori yakmasını kolaylaştırır. Ayrıca günün başında daha verimli olmanız için enerji sağlar. Sabah kahvaltısını seviyorsanız, çok şekerli olmayan sağlıklı yiyecekleri seçmelisiniz.

  1. Yulaf ezmesi

Yulafı hemen hemen hepimiz severiz! Şekerli gevrek türüne ulaşmak yerine yulaf ezmesine güvenmelisiniz.
Süper lezzetli tatlar: taze meyveler, fındık, keten tohumu, tarçın ve yoğurt gibi etkili gıdalar ile yulaf lapası veya yulaf ezmesi.
Yulaf gevreği için iyi sebepler: Proteinler, lif ve vitaminler sayesinde, bunu yemek güne başlamanız için yeterlidir. Sağlıklı kahvaltı enerjiyi verir, kan şekerini sabit tutar, sindirimi düzenler ve cilt sağlığını destekleyici etkisi vardır.

  1. Az yağlı peynir

Mükemmel protein kaynağıdır. Sabah kahvaltısında 200 gram az yağlı peynir yerseniz, vücudunuzu yaklaşık 26 gram saf proteinle güçlendirirsiniz. Birçok amino asitten oluşan protein , kaslarınızı besler ve kas büyümesini destekler. Düşük yağlı peynir size çok fazla enerji sağlar, kalorisi düşüktür. Ayrıca vücudun proteinleri parçalamak için çok zamana ihtiyacı olduğundan sizi uzun süre tok tutar.
Gerçekten lezzetli: Çilek, fındık ve 1 yemek kaşığı bal veya mavi Maguey şurubu ile yulaf- sağlıklı kahvaltı öğününüz hazır.

  1. Yumurta

Çırpılmış, kızarmış, omlet veya haşlanmış: Küçük ama etkili besindir! Yumurtalar birçok şekilde hazırlanabilir ve gerçek protein deposudur. Sağlıklı kahvaltı için olmazsa olmaz besinimiz yumurtadır. Bir yumurtada 13 gram protein vardır. Çünkü sarısındaki protein içeriği beyazdan daha yüksektir. Yumurtalar ayrıca yağda çözünen A, D, E ve K vitaminleri, folik asit ve birçok mineral ile doludur.

A vitamini özellikle önemlidir: Gözü esnek tutar, iris ışığa ve karanlığa iyi uyum sağlar. Ayrıca geceleri daha iyi görmemizi sağlar.
Bilinmesinde fayda var: Yumurta sarısında iki özel bileşen vardır, lesitin ve kolin. Yağ sindirimi, protein metabolizması ve konsantre olma yeteneği için önemlidir. Yumurtanın protein değeri oldukça yüksek olduğundan, sizi uzun süre tok tutar ve kan şekeri seviyesi sabit kalır. Güne başlarken sağlıklı kahvaltı yapmak bağışıklığımızı da güçlü tutacaktır.

  1. Keten tohumu

Diyet lifi güçlendirici, süper gıda, sağlıklı ve çok yönlüdür
Keten tohumu sağlıklı kahvaltının mucize silahıdır ve ezilmiş, ıslatılmış veya şişmiş halde yulaf, yoğurt kaseleri veya ekmeklerde işlenebilir.
Doyurucu lif bakımından zengindirler: Keten tohumunun üçte biri onlardan oluşur. Bu nedenle özellikle sindirime yardımcı olurlar ve sizi çok uzun süre tok tutarlar.
Bir diğer artı nokta: Keten tohumu, performans için gerekli olan omega-3’ün en iyi bitkisel kaynağıdır.
Tavsiyemiz: Günde 30 gram (yaklaşık 2 yemek kaşığı) keten tohumu.

  1. Kuruyemiş

Güçlü ve lezzetli: Badem , kaju ve ceviz gibi kuruyemişler, dolgu proteinleri ve doymamış yağ asitleri sayesinde sabahları sağlıklı kahvaltı ​​için size bol miktarda enerji sağlar. Ceviz özellikle omega-3 yağ asitleri açısından zengindir. Doymamış yağ asitleri kalp sağlığınız üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir ve iltihap önleyicidir.

  1. Tam Buğday

Buğday ekmeği ve kepekli ekmek arasında bir seçeneğiniz varsa, kepekli versiyonu tercih etmek daha iyidir. Bununla beraber kan şekeri seviyesinin daha yavaş yükselmesine neden olur. Bu nedenle sizi daha uzun süre tok tutar.
Daha da iyisi: Bol tohumlu ve kuruyemişli ekmeği tercih edin. Günün ilk öğününün sağlıklı kahvaltı ile başlanması onlarca yıldır bilimsel tartışmaların konusu olmuştur.

Başa dön tuşu