RÜYA TABİRLERİ

Rüyada Yılan Görmek Psikolojik Yorumu

Rüyada Yılan Görmek Psikolojik Yorumu; bilinçaltı ve dini sebeplerle de görülebilmektedir. Psikolojik yorumunu ve manevi yorumunu bu makaleden okuyabileceksiniz. Ayrıca manevi yorumlarda alimlerin görüşlerine göre rüya yorumlamaları yazacağız. Verimli okumalar dilerim.

Psikolojik Olarak Rüyada Yılan Görmek

Rüya içerisinde bazı duygularımız bize sembolik olarak yansımaktadır. Bu yansımalar yılan şeklinde de görülebilir, örümcek şeklinde de görülebilir. Önemli olan rüyanın temel nedenidir. Çünkü rüyanın temelini anlayabilmek için kişinin son zamanlarda yaşadığı olumsuz olayları ele alması gerekmektedir. Son zamanlarda korku, stres ve depresyon gibi bir durum geçirdiyseniz bu rüyayı görmeniz gayet normaldir. Aslında bu rüya bize problemin asıl sebebini anlatır. Yılanın türü her ne olursa olsun ondan korktuğumuz için kaçacağımız aşikardır. Bu yılandan uzaklaşmak demek bizi strese sokacak durumlardan uzaklaşmamızı gösterir. Var olan sorunlardan uzaklaşmak psikolojimizi de rahatlatacaktır.

Muhtemelen yaşadığınız stres ve depresyonun temelinde korku yatmaktadır. Korku filmleri izlemek de buna dahildir. Çünkü korku filmi izlemek bilinçaltımızda kötü izler bırakmaktadır. Ben korkmuyorum deseniz bile kötü görüntüler ve ani tepkiler kişinin rüyasında yılan gördürebilir. Çünkü bazı insanlar yılana karşı fobi geliştirebilmektedir. Rüyanızda yılanın size saldırmadan durması ve sizin korkmanız sizin yılana karşı fobinizi simgeleyebilmektedir. Rüyada Yılan Görmek birçok sebepten olabilir.

Rüyada Yılan Görmenizin Sebepleri Bunlar Olabilir

  1. Kaygı Bozukluğu Yaşamanız,
  2. Stresli Bir Dönemden Geçmeniz,
  3. Aşırı Alkol Alımı,
  4. Çocukluk Travmaları,
  5. Yılana Karşı Oluşan Fobi,
  6. Ormanlık Alanda Yaşıyor Olmanız.

Kaygı bozukluğu toplumumuzda ciddi oranda artmaktadır. Kaygılı biriyseniz rüyanızdaki yılan kaygılarınızın simgesidir. Fakat yılan size saldırıyorsa fobinizi, saldırmıyorsa kaygılarınızı temsil eder. Stresli bir dönemden geçiyorsanız yılan size siyah olarak görünüyor demektir. Aşırı alkol alımında kişi rüyasında birden fazla yılan görebilmektedir. Çünkü alkol beyin karmaşasına neden olur ve bilinçaltı korkularını yoğun bir biçimde rüyasına aktarabilir. Çocukluk zamanınızda yılan ile korkutulmuş olabilirsiniz. Böylelikle travmatik bir öykünün yansıması olabilmektedir. Çocukluk döneminizde ormanda ya da herhangi bir yerde yılan tarafından bir zarar gördüyseniz, yılan rüyanızda size otlar arasında gizemli bir görünüm verebilmektedir.

Yılan fobisi psikoterapi ile düzelebilen bir durumdur. Bunun için psikolog desteği almanız sizi rahatlatacaktır. Fobi tedavi edilmediğinde daha kötü durumlara sebebiyet verebilmektedir. Ayrıca Rüyada Yılan Görmek dini yorumları için aşağıya ininiz.

rüyamda yılan görmek ve öldürmek

Din Alimlerine Göre Yılan Görmenin Yorumu

Alimler yılanı renklerine göre yorumlamıştır. Yılan sadece kötü manaya gelmemektedir. Fakat bazı yorumlar yılanın ilim öğrenmek, iyi haberler almak ve biriyle barışmaya delalet olduğunu söylemektedirler.

Dolayısıyla din alimleri yılanı renklerine göre şu şekilde yorumlamaktadır:

Siyah Yılan: Sinsi Düşmana,

Yeşil Yılan: İmanınıza zarar veren düşmana veya dosta,

Kırmızı Yılan: Malınıza göz koyan dost ya da düşmana,

Beyaz Yılan: Güçsüz ve dayanıksız düşmana,

Mavi Yılan: Erkek düşmana,

Sarı Yılan: Size kıskançlıkla bakan ve çekemeyen kişiye delalet etmektedir.

Ulemadan Olan Molla Hoca ”Rüyada Yılan Görmek” Şu Şekilde Yorumlamaktadır: Sürekli korku yaşamaya ve geçmişte de korkular yaşadığına delalet eder.  Rüyada yılanın kısa ve ince olması düşmanın zayıf, güçsüz ve hasetçi olduğuna delalet eder. Fakat tam tersi olarak da yılanın çok büyük kalın ve uzun olması çok güçlü düşmana delalet etmektedir.

Nablusi Rüya Tabirine Göre: Uzun ve kalın bir yılan aile içinde bir düşmana delalet eder. Komşudan gelebilecek bir zarar da bu manaya gelebilir. Malınıza zarar veren bir komşunuzun olduğuna ya da olacağına, kardeşlerinizden ya da anne babanızdan zarar göreceğinize, çok sinsi olan insanların etrafınızda dört döndüğüne, eğer yılanların birden çok görüp zayıf görüyorsanız onlara galip gelmeye delalet etmektedir.

Seyit Süleyman Rüyada Yılan Görmek: Arkanızdan iş çeviren birilerinin olduğuna yorumlamaktadır. Yaşadığınız yerde yılan görüyorsanız aileden birinin size düşman olabileceğine yorumlanır. Ayrıca rüyada yılanı öldürdüğünüzü gördüyseniz o kişiden fayda elde etmeye delalet eder.

Rüyada Yılan Öldürmek Psikolojik Yorumu

Rüyada yılan öldürdüğümü görmek, peş peşe gelecek kazanca ve bol rızka işaret eder. Başka bir yoruma göre rüyasında kendisini yılan öldürdüğünü gören kişi düşmanlarına karşı galip gelecek. Kişinin yılanı öldürmesi çok kısa zamanda kendisine zarar vermek isteyenlere karşı galip gelmesine işarettir. Rüyada yılan öldürmek genellikle hayırlıdır. Rüyasında yılan öldüren kişi aynı zamanda düşman olan kimselerden kurtulacağına işarettir.

Rüyada Yılan Görmek Adlı Makalemizi Okuduğunuz İçin Teşekkür Ederiz.

Rüyaların psikolojik yorumunu öğrenmek ya da terapi görmek için bize ulaşabilirsiniz.

Yazar: Psikolojik Danışman Ali Yonca

Rüya tabirleri ile ilgili kitabımızı Google Play Store’da yakında satın alabileceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu