Rüyada Tavşan Görmek Psikolojik Yorumu

Rüyada tavşan görmek psikolojik yorumu; tahammülsüz ve ivecen ifadesidir. Kişinin kendi isteklerine henüz hakim olamadığını, kendisini frenleyemediği istekleri olduğunu, bazen olumlu gelişmeleri de bu aceleci yaklaşımıyla olumsuz hale getirdiğini bildirir. Tavşan görmek, çok hızlı bir sıçrayış ve ardından dibi yaşayan kimselerin ümitsizliklerini, yaşadıkları büyük hayal kırıklığını da simgeler.

Bir rivayete göre; rüyada tavsan görmek iyi ve faydalı bir eştir. Kendisine ait olan bir tavşanın öldüğünü gören, eşi sebebiyle bir musibete uğrar. Bir tavşanın kendisi ile konuştuğunu gören, herkesi şaşırtacak bir kadınla ilişki yaşamaya eder. Tavşanın ensesini öptüğünü gören, esiyle uygunsuz bir ilişki kurar.

Rüyada Tavşan Görmek Ne Demek?

Tavşan, bazen de hayatta imkanlarının artacağı ve kazancı olan zaferlere, iş hayatındaki pozitif adımlara ve mutluluğa işaret eder. Rüyasında tavşan gören” kişinin hususi hayatı da hep yolunda olacak demektir. Rüyada görülen tavşan aynı zamanda bir bayanla ifade edilir ve bayan arkadaş, sevgili, sözlü yahut nişanlı ya da eş olarak yorumlanır. Rüyada beyaz bir tavşan görmek tutucu, anlayışlı, güler yüzlü ve yumuşak huylu bir bayana delalet eder.

Tavşanın siyah renkli ve antipatik olması huysuz, hırgür yapan, anlayışsız ve haset bir kadına işaret eder. Rüyada bir kimsenin tavşanının ölmesi çocuğunun rahatsızlanmasına, bir sıkıntıya ya da maddi zorluğa düşmesine yorumlanır. Tavşanla konuştuğunu gören kişi toplumdan reddedişmiş, afacan ve problemli kabul edilmiş bir kadınla tanışıp samimi olacak. Ayrıca o kişiyle arkadaşlık edecek demektir. Rüyada tavşanın çok hızlı koşması kimsenin duymaması ve bilmemesi gereken bir konuya ve rüya sahibinin de bunu herkesten saklamaya çalışacağına delalet eder.

Rüyada Tavşan Yakalamak

Bir kişi rüyasında tavşan yakaladığını veya avladığını görürse bu kişinin şefkatli, güzel bir kişiyle mutlu bir izdivaç gerçekleştireceğine işaret eder.  Aslında bu rüya bize yeni bir hayat kurmayı işaret etmektedir.

Rüyada Sevimli Tavşan Görmek

Rüyada çok şirin, sevimli ve akıllı bir tavşan görmek arkadaşa ya da bir tanıdığa işaret eder. Rüyada tavşan sevmek, rüyada tavşanın kafasını okşadığını ya da onu kucağına alarak sevdiğini gören kişi bir akrabasına, yakınına, arkadaşına ya da komşusuna bir konuda yardımcı olacak ve yapmak istediği şeyi gerçekleştirebilmesi için ona yardımcı olacak demektir.

Rüyada tavşan avlamak

Rüyada tavşan avlamak bazen rızkının peşinden koşan rüya sahibinin, yapacağı işlerde atacağı her adımı önceden hesaplayacağını, duruma göre tavır almak yerine, doğrularına ve inancına sahip çıkacak şekilde davranacağına alamet eder. Tavşan avlamak kendi şansını yakalayacağına, kimseye minnet etmeden, rızkını helal yollardan kazanmak demektir.

Rüyada evde tavşan beslemek

Rüyada evde tavşan beslemek evli ve çocuklu kişiler için, kontrol etmekte ve söz geçirmekte zorlandıkları çocuğa işarettir. Ebeveynlerin evlatlarının ergenlik dönemlerinde zorlanacaklarına yorumlanır. Evinde birden fazla tavşan beslediğini gören kişilerin minimum 2 çocuğu olacak anlamına gelmektedir. Aşırı hareketli bu durumun rüyayı gören kişiyi çok fazla yoracağına işarettir. Ayrıca her işe yetişmek isteyen rüya sahibinin programsız hareket etmesi halinde sonucun hayal kırıklığı olacağını tabir eder.

Dini olarak rüyanızda tavşan görmeniz tabiri

Dini olarak rüyada tavşan beslemek, görmek başarılı bir birey olacağına işarettir. Ayrıca kaygı edilen konularda çok zor zamanlar geçirileceğine ve zorlu bir dönem geçirileceğine yorumlanır. Bunların dışında maddi ve manevi olarak çok mutlu olunacağına, çok bereketli kazançlar elde edeceğine yorumlanır. Lakin gireceği işte kendisini çok iyi mertebelere getirecek çalışmalar gerçekleştireceğine yorumlanır. Son olarak ortaya koyacağı çalışmaların çok ses getireceğine, zamandan da kar edeceğine, delalet eder.

Psikolojik olarak rüyada tavşan görmek beslemek görmek yorumu

Psikolojik olarak rüyada tavşan beslemek, haz duyulacak bazı adımlar atılacağına ve aile bireyleri ile çok mutlu günler geçirileceğine, maddi olarak iflas edeceği bir işe girmek zorunda kalacağına ve üzüleceğine işarettir. Ayrıca hayırlı bir yola girmeye, şansının ve bahtının döneceğine yorumlanır. Bununla beraber maddi açıdan büyük bir zarara uğranacağına ve işlerinin yarıda kalacağına işarettir. Son olarak ikili ilişkilerde aradığı eşi bularak mutlu olacağına, yorumlanır.

Rüya Tabircilerin Psikolojik ve Dini Yorumları

Molla Cami: Rüyada tavşan, kadına işarettir. Elinde tavşan tuttuğunu gören kimse evlenir. Rüyada tavşan kestiğini görmek, alacağı bayanın ömrünün kısa olacağına işarettir. Bazı tabirciler tavşan görmeği korkak bir insana işarettir dediler. Bazı tabirciler ise, tavşan için kötü huylu bir kadına işarettir, dediler. Eline tavşan geçtiğini gören kimse edepsiz bir bayan ile evlenir. Tavşanın etinden bir şey alıp yediğini gören kimseye eşi tarafından az bir hayır isabet eder. Eline tavşan yavrusu geçtiğini gören kimseye ıstırap, keder ve bela erişir.

Seyyid Süleyman: Tavşan rüyası; çirkin ahlaklı bir bayana, tavşan yavruları ise, üzüntüye delalet  eder.

Cabir’ül Mağribi‘ye göre bu rüya; ağır başlı, inançlı bir kadına işaret eder. Tavşanının öldüğünü gören, ailesi sebebiyle bir belaya uğrar. Tavşanın kendisiyle konuştuğunu gören, halkın şaşkınlığına sebep  olacak bir kadınla birliktelik kurar.

Ebu Said’ül Vaaz demiştir ki: Tavşan görmek; eşe, evliliğe delalet eder. Tavşanı kesen, eşinden ayrılır.

El Salimi’nin yorumuna göre bu rüya, hayra alamet değildir.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir