RÜYA TABİRLERİ

Rüyada Kedi Görmek Psikolojik Yorumu

Rüyada kedi görmek psikolojik olarak birçok sebepten dolayı olabilmektedir. Psikologlar bu rüyayı birkaç farklı şekilde yorumlamaktadır. Bazı psikologların rüyada kedi sevmek yada okşamanın anlamını, kişinin gündelik hayatında merhamet duygusunun ön planda olmasından kaynaklı olabileceğini söylemektedir. Çünkü hayvan sevgisi merhamet duygusunu ön plana çıkarmaktadır.

Rüyada kedi görmek psikolojik yorumu ve anlamı

Rüyada Siyah Kedi Görmek Psikolojik Yorumu

Siyah kedi psikologlar açısından renklerin anlamlarına göre yorumlanır. Rüyada siyah kedi görmenin psikolojik yorumu; korku, gizem, kötülük, saldırganlık, isyan ve sofistike ile ilişkilidir. Ayrıca karanlık güçler, suç ve kötülük olarak düşünülürken, diğer taraftan sadakat, sebat, dayanıklılık, ihtiyat, bilgelik ve güvenilirlik ile ilişkilendirilir.

Bazı psikologlar ise rüyada görülen kedi agresifse, tıslıyorsa veya üzerinize atlarcasına hareket ediyorsa cinselliğiniz veya bebek arzusu ile ilgili karışık duygularla ilgili belirti olabilir. Aynı zamanda yaratıcılığı ve gücü sembolize eder. Fakat rüyada beyaz kedi görmek rüya sahibinin, sosyal yaşamında ve meslek hayatında oldukça problemli, stresli ve zor zamanlarının yaklaşmakta olduğuna işaret eder. Rüyayı görenin bu durumda, sebat ederek ve istikrar göstererek bu problemlerden kurtulacağına yorumlanır.

Diyanet’e Göre Rüyada Kedi Görmek

Dini inanç olarak rüyasında kedi görmek psikolojik yorumu bir vesileyle zor zamanlar yaşanacağına ve yolculuk yapılan biri ile bol kazanç elde edileceğine yorumlanır. Ayrıca hayırlı işlerde çalışmalar gerçekleştireceğine, bazı hazırlıkların kişinin tahmininden daha uzun süreceğine, yapılan duaların ve yapılan tövbelerinin kabul olacağına, kazanç elde edeceğine de işaret eder. Bazı psikologlar ise aile bireyleri ile tartışabileceğine ve bu durumdan dolayı sıkıntıya düşeceğine bazı problemlerle uğraşmak zorunda kalacağına, gereksiz ve önemsiz birinden yardım isteneceğine, delalet eder.

Rüyada Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

Bazı psikologların ise rüyasında kedi görenin psikolojik yorumu şöyledir: Çevresindeki insanlara hem zararı hem yararı dokunacağına, dişi ve uslu oturan ev kedisi gördüyse rahatlık ve ferahlığa, dişi sokak kedisi ise kendisinde sıkıntı ve problem bulunun durumlara, Dişi ev kedisinin tırmalaması ya da ısırması yaklaşık bir yıl devam edecek bolluk ve berekete, dişi kedi bazen sahtekar bir kadına işarettir.

Erkek kedi laf şakasını seven kimseye, imkan bulunca bozgunculuk yapan kişilere, eş ve çocuklar için sıkıntı çekmeye; düşmanlık, hırsızlık, gizli söz dinlemeye, zina yapmaya, vefasızlık gösterme ye ve insanların arkasından gıybet yapmak gibi çirkin işlere işaret eder. Ayrıca Dişi sokak kedisinin yada yaban kedisinin ısırması zorluk ve zayıf düşmeye, uzun süre rahatsızlık geçirmeye işarettir.

Kedi Satmanın Rüya Yorumu

Kedi satmak malından infak etmeye, Kediyle farenin dost görünmeleri gösteriş ve nifaka, Kedinin fare tutması bir fitnenin yok edilmesine, Kedi eti haram mala yahut şüpheli kazanca, Misk kedisi, şerli göründüğü halde iyi ve ahlaklı olan bir kimseye delalet eder. Rüyada görülen kedi uğursuzluğun sembolüdür. Eğer rüyada kediyi yanınızdan kovuyorsanız bu iyiye işaret eder. Dişi kedi günahkar bir kadını yansıtır. Erkek kedi birisini ısırırsa veya tırnaklarsa, o kişi bir hastalığa yakalanır ve uzun süre hasta kalır.

Rüyayı göreni kişi kendisinin kedi şekline dönüştüğünü görmesi, iyi olmayan işlerden geçimini sağlaması demektir. Uğursuzluğun göstergesidir. Erkek kedi birisini ısırırsa veya tırmalarsa, o kişi hastalanır uzun süre hasta yatar. Kendisinin kedi şekline dönüştüğünü görmek, kötü işlerden geçimini sağlamak demektir. Uğursuzluğun ve kötü günlerin geleceğinin habercisidir. Lakin, rüyada kediyi kovalıyorsanız, iyi yorumlanmaktadır. Rüyayı gören kimse kedi seviyorsa iyi bir dostu olacağına işaret eder. Kedi sevmiyorsa düşman kazanacağına işarettir. Ibn-i Sirine göre, rüyada kedi görmek, ev halkından birisi ile yorumlanır.

Kedinin Rüyada Isırmasının Yorumu

Rüyada bir kedi tarafından ısırıldığını görmek, hasta olacağına. Bir ev kedisi tarafından ısırılmak, bu rüyanın aksine olarak, bu kimsenin, bu senenin rahat ve huzur içinde geçireceğine işarettir. Rüyada kedisini sattığını gören, malını başkalarına dağıtır. Rüyasında bir ev kedisi olduğunu ve bir minderde uyuduğunu görmek, hayatında rahat yüzü görmemeye, hiçbir iste devamlılık sağlayamayacağına delalet eder. Kendisi kedi olduğu halde, başka bir kedinin saldırısına uğrayarak, onunla kavga ettiğini görmek, kötü bir is yapmak için ahlaksız bir insanla arkadaş olup, sonunda onunla anlaşamayıp, tartışacağına işarettir. Abdülgani Nablusi’ye göre; kedi, ev kadını için eziyete, evlat için düşmana, hırsızlığa ve zinaya, yahut vefasızlığa delalet eder.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu