RÜYA TABİRLERİ

Rüyada Eski Sevgiliyi Görmek Psikolojik Yorumu

Rüyada Eski Sevgiliyi Görmek psikolojik ve manevi olarak da bu yazımızda yorumlanacaktır. Rüyanız bilinçaltından dolayı da görülmüş olabilir. Bundan dolayı rüyanızın bilinçaltı mı manevi mi olduğunu yazımızı okuyarak anlayacaksınız.

Rüyanın Psikolojik Yorumu

Bu rüyanın psikolojik olma ihtimali çok yüksektir. Çünkü eski sevgililerle ilgili görülen rüyaların çoğunluğunun yaşanmış üzüntüler ve bıraktığı kötü izlerle bağlantısı olabilmektedir. Eğer rüyanızda eski sevgilinizle barıştığınızı görüyorsanız bazı pişmanlıklarınızın yansımasını görüyorsunuz demektir. Hafızanız kötü yaşanmışlıkları unutturdukça duygularınız eski güzel duygulara karşı istek duymaya başlar. Böylelikle bilinçaltı size güzel anıları anımsatmaya başlar. Güzel anıları anımsatmaya başladıkça aslında içinizde gizliden oluşan tekrar barışma isteği rüyalarınızda tezahür etmeye başlamaktadır. Rüyada Eski Sevgiliyi Görmek sürekli bir duruma geliyorsa bu durum zamanla sizi rahatsız etmeye başlayabilir. Çünkü isteklerin olmaması ve bir yandan sizde oluşan pişmanlık hissi rüyalarda da sizi rahatsız etmeye başlayacaktır.

Rüyada Eski Sevgiliyle Cinsel İlişki Yaşadığını Görmek

Eski sevgiliyle cinsel ilişki yaşadığınızı görmeniz de yüksek ihtimal bilinçaltı ile alakalı olmalıdır. Bu rüyayı genelde erkeklerin görmesi o kişi ile bu duygunun tatmin edilememiş olması nedeniyle olabilmektedir. Bazı erkekler karşı cinsi ilk başta cinsel bir meta olarak görürken, zamanla duygusal bir bağ da oluşturabilmektedir. Belli bir süre sonra ayrılık yaşadıklarında ise hem cinsel birleşmenin olmamış olması ve duygusal bir yara alınmış olması kişinin bilinçaltına yerleşmektedir. Rüyada Eski Sevgiliyi Görmek bilinçaltı ise bastırılmış isteklerin gün yüzüne çıkmasında en büyük etken olmaktadır.

Bilinçaltı kişinin isteklerini sürekli hatırlattığından dolayı uyku halindeyken beyin size hayal aleminde yansıtabilmektedir. Bu rüyayı bir kadının görmesi o kadının o kişiyi gözünde çok büyütmüş olmasından dolayı görülmektedir. Kadınlar için bazı erkekler ulaşılması zordur. Ulaşılması zor olan erkekleri kadınlar rüyasında cinsel ilişki kurarken görebilir. Bu onlara karşı cinsel istek duymanın yanı sıra o kişinin güvenilir bir imaj çizmiş olmasından da kaynaklanabilmektedir. Çünkü kadınlar güven duydukları erkeğe cinsel olarak yaklaşmayı bilinçaltlarında az da olsa arzulamış olabilmektedirler.

Eski sevgilinizle sarıldığınızı görmeniz o kişinin bazı özelliklerinizi sevmenize rağmen ayrıldığınızı gösterebilmektedir. Çünkü sarılmak psikolojik olarak bağlanmak demektir. Bağlanmak ise bazı davranışsal nedenlerin kişiye bıraktığı izler manasına gelmektedir. Dolayısıyla kişi sarıldığını görüyorsa o kişinin ayrılmış da olsanız bazı özelliklerini beğendiğinizi veya özlediğinizi göstermektedir.

rüyada sevgiliyi görmek psikolojik yorumu

Rüyada Eski Sevgiliyi Görmek İstemiyorum Ne Yapmalıyım?

Bu tür rüyalar sizi zamanla rahatsız edebilmektedir. Çünkü o kişiyi unutma çabası yaşarken bir yandan da pişmanlıklar göğsünüzü sıkabilmektedir. Psikoloji biliminde düşüncelerden ve duygulardan kurtulmanın en doğru yolu düşünceleri serbest bırakmaktır. Siz düşünceden kaçmaya çalıştıkça o düşünce beyninizde daha çok yer edinmeye başlar ve sizi bir nevi kemirmeye başlar. Böylelikle kurtulmaya çalıştığınız düşüncenin esiri haline gelebilirsiniz.

Peki, düşünceyi serbest bırakmak ne demektir?. Düşünceyi serbest bırakmak, kişinin o düşüncenin üzerine giderek kendi kendine sorular sorarak düşünceden kurtulmasıdır. Örneğin, sevgilinizi unutmak istiyorsunuz. O zaman sevgilinizle neden bir son yaşadığınızı düşünün. O sonu yaşamak sizin o zamanki durumunuz için doğru bir karar mıydı?. Eğer cevap evet ise o zaman doğru olanı yaptığınız için “artık benim aklıma o kişi gelse bile ben doğru yaptığımı biliyorum, öyleyse aklıma gelirse gelsin, zamanla aklımdan kendiliğinden gidecektir” demeniz gerekmektedir. Buna bir nevi beyin fırtınası da diyebilirsiniz.

Rüyanızda Eski Sevgiliyi Görmenin Manevi Yorumu

Rüyanın dini bir rüya olup olmadığını öncelikle yaşamınıza bakarak yorumlamanız gerekmektedir. Eğer dini yaşantınız veya duygunuz yok ise bu rüyanın psikolojik kaynaklı olduğundan neredeyse emin olabilirsiniz demektir. Rüyada Eski Sevgiliyi Görmek sizin o kişiye karşı kul hakkı bıraktığınız manasına gelebilmektedir. Karşı tarafa küfrederek, kırarak ya da ezici bir ayrılık yaşatmanız o kişide kul hakkı bırakmış olabilir. Böylelikle o kişi sizin rüyanıza çıkarak helalleşmeniz gerektiği manasına gelebilmektedir. Kişi aynı rüyayı sürekli görüyorsa bu psikolojik de olabilmektedir. Bu durum kişinin yaşadığı travmalara bağlı olarak yorumlanabilir.

Bir başka yoruma göre eski sevgili kişinin bazı zorlukların ardından güzel günler göreceği manasına gelebilmektedir. Kişinin iş yaşamında bazı zorluklar yaşaması onu daha iyi yerlere getirecektir. Kişinin sabrederek mükafatını Allah’tan beklemesi hem manevi hem de maddi yönde güç sağlayacaktır. İş yaşamında mevki atlayarak bir yerlere gelebileceği ve kimseye muhtaç olmadan yaşayacağı manasına gelmektedir.

Rüyada Eski Sevgiliyi Görmek adlı makalemizi okuduğunuz için teşekkür ederiz. Diğer yorumları okumak için tıklayınız.

Rüyada Sürekli Eski Sevgiliyi Görmek Psikolojik Yorumu başlığı için de geçerlidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu