Rüyada Düşmek ve Psikolojik Yorumu

Rüyada düşmek ve psikolojik yorumu yapılırken bir çok düşme çeşidinden bahsedilir. Aslında rüyada gördüğümüz sonuca odaklanmalıyız. Çünkü nasıl düştüğünün çok bir önemi yoktur.

Yüksekten düşmek, rüyada uçurumdan düşmek, rüyada denize düşmek, rüyada suya düşmek, rüyada merdivenden düşmek, rüyada çamura düşmek, rüyada havuza düşmek, rüyada kuyuya düşen birini görmek ne anlama gelir?

Rüyada düşmekten kurtulmak, rüyada yüksekten düşerken uyanmak, rüyada kötü yola düşmek, rüyada inşaattan düşmek, rüyada arabayla düşmek nedir?

Rüyada Yüksekten Düşmek – Anlamı ve Psikolojik Yorumu

Rüyada düştüğünü görmek en sık görülen rüyalar arasında yer almaktadır. Psikolojinin en büyük isimlerinden birisi diyor ki: Rüyalar bilinç dışına giden kraliyet yoludur. Yani bir insanın rüyalarını anlamak onun içindekilerini ve derinliklerini anlamak için fikir veriyor. Freud da şöyle bir şey söylüyor: Diyor ki; gördüğümüz rüyaların her biri bir fikir vermez bize. Çünkü bazı rüyalar baktığımız zaman çöp rüyalardır. Yani gün içinde gördüğümüz şeylerin birleşiminden böyle garip senaryolar ortaya çıkar ve anlamsız bütünlükler oluşturur.

Şimdi şunu diyebilirsin: Ben Rüya görmüyorum! Rüyayı herkes görür. Özel rahatsızlıklar haricinde ya da çok fazla alkol alınan geceler haricinde her insan rüya görür. Eğer sen Rüya görmediğini söylüyorsan Muhtemelen rüyalarını hatırlamıyorsundur. İşte rüyaları ayırt etmek için dikkat etmemiz gereken şey. O gün içerisinde gördüğümüz bir film bir dizi sokaktaki herhangi bir insan zihnimizde bir senaryo oluşturabilir. Bunlar çok önemli değil ama bazı rüyalar vardır ki tekrarlar. İşte bunların belki de gizemli anlamları olabilir.

Uçaktan Düşmek – Uçurumdan Düşmek Psikolojik Yorumu

Dünya üzerindeki insanların en sık gördüğü rüyaların başında düşme rüyaları geliyor. Uçaktan düşmek , uçurumdan düşmek, tam olarak ne olduğunu anlamadığım bir yerden düşmek ve sonrasında yoğun bir korku hissetmek. Bazı araştırmacılara göre bunun anlamı hayatında bir şeylerin yolunda gitmediğini ve ters gittiğinin bir işareti sembolü olabiliyor.

Bir diğer yoruma göre ise durumu şöyle: Düşmek aynı zamanda kontrolü elden kaybetmek korkularımızı ifade ediyor. Eğer ki çok fazla düşme rüyası görüyorsan kendini çok fazla sıktığını, kontrol ettiğini ve gerçek kimliğinin ortaya koyamadığı bir işareti olabilir. Bunu günlük hayatına nasıl uyarlayabilirsin? Belki olabildiğince kendini akışa bırakmak, rahat bırakmak şeklinde bilinçdışının sana bir mesajı olabilir. Bu rüya ile en sık görülen rüyalardan bir tanesi de tanıdığın ya da tanımadığın İnsanların olduğu kalabalık ortamlarda tamamen çıplak olduğunu görmek.

Bu aslında düşününce korkutucu bir senaryo değil mi? Ama birçok insan böyle bir rüya görüyor. Bu rüyanın yorumunu ise Psikologlar şöyle yorumluyor: Diyor ki; kendi yetersizliklerini, eksiklerini saklamak zorunda hissediyorsun. Eğer insanlar bunu öğrenirse bir şekilde sanki sana eskisi gibi bakamayacaklarmış gibi bir korkunun ifadesi olarak yorumluyorlar.


1 yorum

graliontorile · Temmuz 21, 2023 4:08 am tarihinde

There is noticeably a bundle to know about this. I assume you made certain nice points in features also.

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir