RÜYA TABİRLERİ

Rüyada Ağladığını Görmek Psikolojik Yorumu

Rüyada Ağladığını Görmek psikolojik olarak kaygılı bir dönemden geçtiğine yorumlanır. Kişinin sevdiklerine bir şey olacağı korkusu ya da romantik ilişkilerle alakalı korkular bu rüyaları görmeye sebep olabilir. Psikolojik olarak kişi, içinde tuttuğu sıkıntıları dışarıya atma isteği ile bu rüyaları görebilmektedir. Bu rüyanın farklı çeşitlerini de yorumlayarak size uygun olan rüyanın hangisi olduğunu bulmanıza yardımcı olacağız.

Rüyada Ağlamak Psikolojik Yorumu

Eğer şiddetli bir şekilde ağlıyorsanız ve bunu rüyanızda hissediyorsanız çok duygusal birisiniz demektir. Çünkü rüyaları olduğu gibi hissedebilen kişilerin duygusal zekaları yüksek olmaktadır. Duygusal zekası ile kişinin bilinçaltı birleştiğinde kendini anlayabilmesi daha kolay olmaktadır. Rüyada ağladığınızı görmeniz içinizde sıkıntı olduğunu göstermektedir. Ama neye ağladığınızı biliyorsanız sorunun asıl kaynağını daha kolay anlayacaksınız. Örneğin, rüyanızda abinizin kanser olduğunu duyduysanız, abinizin çektiği sıkıntılara üzülüyorsunuz demektir. Abinize çektiği sıkıntılara yardım edememe durumu sizi çok sıkıyor olabilir.

Başka bir örnek verelim. Örneğin, rüyada babanızın öldüğünü gördünüz. Bu sizin, babanızla ilgili bazı kaygılarınızın olduğunu gösterir. Babasına fazla bağlanan kişilerde bu rüyalar çok görülebilmektedir. Genellikle kız çocukları babalarını rüyalarında çok görebilmektedir.

Rüyada Ağlamak Ne Anlama Gelir

Anlamsal olarak birçok duruma işaret etse de temelinde kişinin duygusal sorunlarını göstermektedir. Rüyada Ağladığını Görmek sorunlarının net olarak bilinebilmesinde bir ipucudur. Kişi biri için ağlıyorsa o kişi hakkında kaygılandığı bir durum olduğuna, bir şey için ağlıyorsa istediği bir durumun gerçek olmama korkusuna ve son olarak, kendi kendine sebebini bilmeden ağlıyorsa yalnız ve değersiz hissettiğine yorumlanabilmektedir. Ruyada aglamak insanı gerçek hayatta rahatlattığı gibi rahatlatabilmektedir. Çünkü kişi içindekileri döktüğü zaman sorunların daha net farkına vararak farkındalık oluşturmaktadır. Ağlamayan ve sorunların üstünü kapatmaya çalışan kişi ise sorunların gerçekten farkına varamaz ve gözünde daha çok büyütebilir. Dolayısıyla kişi, gerçek hayatta da ağlamaktan çekinmemelidir.

Rüyada Çok Ağlamak Psikolojik Yorumu

Ağlarken içten içe ya da hıçkırarak ağlamak kişinin kendisini bazı konularda suçlu ya da çaresiz hissettiğine yorumlanmaktadır. Bazı “keşke” diyebileceğiniz durumlar size pişmanlık bırakmış olabilir. Bazen de bulunduğu durumu bir sorun olarak gördüğünü ancak bir çözüm bulamadığına da yorumlanabilmektedir. Rüyada çok ağlamak, hangi sebebe bağlı ise o sizin asıl sorununuz olabilmektedir. Neden ağladığınızı bilmiyorsanız suçlu veya çaresizlik hissi sizi bırakmıyor olabilir.

Diyanet’e Göre Rüyada Ağlamak

Rüyada ağlamak, Diyanete göre: kişinin üzüntülerinden kurtulmasına delalet etmektedir. Eğer bağırıp çağırarak ağlıyorsa musibete yorumlanabilmektedir. Diyanete göre rüyanızda sadece gözünüzden yaş geldiğini görmeniz isteklerinizin olacağına yorumlanmaktadır. Eğer rüyada günahlara pişmanlık sebebiyle ağlanıyorsa, kişinin üzüntü yerine sevince kavuşacağı manasına gelmektedir.

Ruyada birinin agladigini gormek

Rüyada Birinin Ağladığını Görmek Psikolojik Yorumu

Rüyada Birinin Ağladığını Görmek; psikolojik olarak etrafındaki insanlara karşı kendisinde sorumluluk hissetmesi ile yorumlanabilmektedir. Kişi, sevdiği kişilerin üzüldüğünü düşünüyor olabilir. Onlara yardım etmeye çalıştığınızı ama gerekli çözümü bulamadığınızı göstermektedir. Gördüğünüz kişinin kim olduğunu biliyorsanız ona karşı duygularınızı gözden geçirin. Böylelikle yaşadığınız anı ve duygulara göre o kişiye ne konuda yardımcı olacağınızı daha iyi anlayabileceksiniz. Rüyada ağlayan birini görmek, hassas bir kişiliğiniz olduğunu gösterir. Hassas insanlar başkalarını önemserler. Bundan dolayı etrafa daha çok iyilik yapmak onlarda sorumluluk hissi oluşturur.

Rüyada Ağladığını Görmek Manevi Yorumu

Sitemizde “Rüyaların Psikolojik Yorumu” başlıklı bir makale yazmıştık. Yazdığımız bu makalede kişini gördüğü rüyanın psikolojik mi yoksa manevi bir rüya mı olduğunu nasıl anlayabileceğini yazmıştık. Tekrardan göz atmak için makalemizi okuyabilirsiniz. Böylelikle gördüğünüz rüyanın hangi sebeple görüldüğünü anlamış olursunuz. Rüyada Ağladığını Görmek manevi olarak feraha yorumlanmaktadır. Kişinin üzüntülerini döktüğünü ve artık iyi zamanların geleceğini bildirmektedir.

Kötü Rüyalar Görmemek İçin Ne Yapmalıyız?

Nasıl ki, insan kötü şeyler yaşadıkça aklına kötü şeyler geliyorsa, aynı şekilde iyi şeyler yaşadıkça aklına iyi şeyler gelecektir. Bundan dolayı bilinçaltı temizliği yapmalısınız. Bilinçaltı temizliği için birkaç kuralımız bulunmaktadır. Bu durumlardan bir anda kurtulmayı beklememelisiniz. Çünkü kötü bilinçaltı bir anda oluşmaz. Yıllarca toplanan birikimlerle oluşur. Dolayısıyla bir anda silinmesi de mümkün değildir. İlk olarak, kurduğunuz cümlelerinizi olumsuz cümleler olarak kurmayın. Olumsuz bir cümle kuracağınızda kendinizi durdurun ve olumlu bir düşüncenizi dilinizden çıkarın. Dilinizden çıkan kelimeler beyninizde yer edinir. Bu yüzden ağzınızdan çıkan kelimeleri olumlu seçmelisiniz. İkinci olarak ise arkadaş çevrenizi ya da sohbet ettiğiniz çevrenizi değiştirmelisiniz. Size sürekli kötü şeyler anlatan ve karamsarlaştıran kişiler bilinçaltınızı kirletir. Sonuç olarak kirli bir bilinçaltı ile kötü rüyalar görmeye ve kabuslarla uyanmaya devam edebilirsiniz.

Rüyalarınızın psikolojik ve manevi yorumunu öğrenmek için bize instagramdan yazabilirsiniz. ” insirah.psikoloji ” yazıp aratarak rüyanızı bize bildirin ve bilinçaltınızla ilgili uzmanlarımızdan destek alın. Makalemizi okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Yazan: Psikolojik Danışman Ali Yonca

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu