RÜYA TABİRLERİ

Rüyada Adet Olduğunu Görmek Psikolojik Yorumu

Rüyada Adet Olduğunu Görmek sadece kadınlara has bir rüya değildir. Bu rüyayı erkek de görebilmektedir. Bazı erkekler rüyalarında kadın olduğunu ve adet olduklarını görmekteler. Bu rüyanın psikolojik ve manevi yorumunu detaylıca araştırdık ve psikologların yorumlarıyla birlikte derledik. Psikologlar adet olmanın bilinçaltındaki anlamına göre rüyanın yorumlanacağını söylemekteler. Bundan dolayı şimdi görülen rüyanın çeşidine göre yorumlayacağız.

Rüyada Adet Olduğunu Görmenin Psikolojik Yorumu

Adet halk arasında kullanılan bir terimdir. Bilimsel alandaki ismi “regl” olarak bilinmektedir. Adet olmak, bazı kadınlarda ayıp bir durum olarak algılanırken bazı kadınlarda ise gayet doğal bir döngü olarak algılanmaktadır. Kişinin rüyasını yorumlamadan önce, adet olmanın kendi algısındaki yerini öğrenmelidir. Eğer adet olduğunun bilinmesi kendisini utandırıyorsa rüyası şu şekilde yorumlanmalıdır:

Rüyada Regl Olduğunu Görmek: Rüyayı gören kişinin utangaç ve duygusal biri olduğu manasına gelmektedir. Bu rüyayı görenler genellikle kaygılı insanlar olmaktadır. Kaygılı insanlar, her an başına bir şey gelecek korkusuyla yaşamaktadır. Rüyada adet olup aynı zamanda utandığını gören insanlar ise insanların ne dediğini çok takıyor olabilir. Etrafındaki insanlar bu kişiyi sürekli kınıyor ya da eleştiriyorsa bu tür rüyalar görebilmesi olağandır. Rüyalar kişinin bilinçaltına göre yorumlanır. Bundan dolayı rüyayı gören kişinin utanıp utanmadığına göre değişmektedir.

Eğer rüyada adet olduğunu görmek size utanma duygusu vermiyorsa, insanların ne dedikleri sizin için hiç bir mana ifade etmiyor demektir. Aslında toplumda bunun bilinmesinin ayıp olması ama bunu sizin normal bir durum olarak görüyor olmanız, sizin toplumsal normlardan uzak durduğunuzu göstermektedir. Bunun birbiriyle bağdaştırılması her ne kadar mantıksız gözükse de, psikolojik algılar rüyalarda bazen bu şekilde görülebilmektedir. “Rüyaların Psikolojik Yorumu” adlı kitapta bu tür bilgiler verilmiştir. Okumak isterseniz “Rüyaların Psikolojik Yorumu – Ali Yonca” olarak aratabilirsiniz.

Rüyada Adet Kanı Görmek Psikolojik Yorumu

Kanı vücutta iken görmek stresli bir dönemden geçtiğinize yorumlanabilir. Rüyada kanın yere aktığını görmeniz olumsuz duygulardan arındığınızı göstermektedir. Korkularınızdan yavaş yavaş kurtulduğunuzu göstermektedir. Duygusal boşalım yaşadığınız dönemlerde bu tür rüyalar görmeniz normaldir. Adet olmak genel olarak duygusallıkla bağdaştırılabilir. Çünkü kadınların en duygusal olduğu dönem adet dönemidir. Adet döneminde iken bu rüyayı görüyorsanız, demek ki bilinçaltınız rüyanıza yansıdı. Günlük hayatta yaşadığımız şeyler rüyamızda çıkabilmektedir. Bundan dolayı rüyanızda gördüğünüz her şeyin anlamsal bir karşılığı olmayabilir. Örneğin, gece film izlerken uyuya kaldıysanız ve o savaş filmiyse, rüyanızda savaşırken kendinizi görmeniz normaldir. Bu rüyanın bir karşılığını ve manasını aramayınız.

Rüyada Tuvalette Regl Olduğunu Görmek

Bu tür rüyaları gören kişiler korku yaşayan ve kaygılı kişilikler olmaktadır. Bazen bu rüya geçmişte yaşanan bir olayın rüyada gün yüzüne gelmesi olarak yorumlanmaktadır. Tuvalette görülen rüyalar saklanma hissiyle yorumlanabilir. Çünkü tuvalet bireyselliğin ve özel hayatın sembolü olarak düşünülebilmektedir. Rüyada adet olduğunu görmek de bu kapsama dahildir. Bu tür rüyaları görmek istemiyorsanız günlük hayatta sizi ayıplayan ve eleştiren kişilerden uzak durmalısınız. Çocukken çok eleştirilenler, büyüdükleri zaman başkalarının sözlerine göre hareket edebilmektedir. Siz de eğer o tür bir çocukluk geçirdiyseniz bunun izlerini silmek için daha çok çabalamalısınız. Korkunuzun üzerine gidin ve neler olabileceğini görün.

Diyanet’e Göre Rüyada Hamileyken Adet Olduğunu Görmek

Diyanet’e göre imanın zayıfladığına, kısır ise çocuğu olacağına, ihtiyarken adet olduğunu görmek ise ecelin yaklaştığına delalet eder. Henüz ergenlikten yeni çıkmış birinin regl olduğunu görmesi yakın zamanda evleneceğine yorumlanmaktadır. Bu rüyayı bir erkek görürse biri ile zina ettiğine veya edeceğine delalet edebilir. Hamile olan birinin adet olduğunu görmesi erkek çocuk doğuracağına delalet etmektedir.

Rüyada Adet Olduğunu Görmek Genel Olarak Bu Şekilde Yorumlanmaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu