TEKNOLOJİ

Lab Nedir? AdSense Labs Ne İşe Yarar?

Lab Nedir?

Lab nedir? AdSense Labs kendi yayıncılarına yeni fırsatlar sunduğu bir özelliktir. Fakat bazı yayıncıların kullanımı için henüz uygun olmayan bir özelliktir. Mesela, geri bildirim almak istediğimiz güncel bir reklam şekli için sunulan bir Lab olabilir. Bu Lab’ları yayıncılar deneyip, düşüncelerini AdSense ile paylaşmasını istemektedir.

Bu Lab özelliğini aktif etmeden önce bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor. Bunları sizler için hemen sıralıyorum.

Lab’lar deneyseldir; her an değişebilir, durabilir veya yok olabilirler. Risklerini üstlenmeniz koşuluyla kullanabilirsiniz.

Lab sonuçları değişkenlik gösterebilir. Belirli bir Lab’dan ne kadar kazanacağınız garanti edilemez.

En önemlisi de AdSense hesabınızın durumunu etkilemezler. İstediğiniz zaman bu reklamları kapatabilirsiniz.

Lab’ı etkinleştirmek için

1- AdSense hesabınızda oturum açmanız gerekmektedir.

2- Labs’a tıklayınız.

3- “Kullanılabilir Lab’lar” bölümünde, ilgilendiğiniz Lab’ları etkinleştirin.

adsense lab nedir

Bunları yaptınız ve herhangi bir Lab göremiyor musunuz?

Lab’lar sadece web siteniz için uygulanabilir olduğuna karar verilirse gösterilmektedir. Bir Lab’ı denemek kullanmak istiyorsanız düzenli olarak “Labs” sayfanızı kontrol etmeniz tavsiye edilir.

Lab’lerin avantajı nedir?

Lab aktif etmenin avantajı kazanç elde etmenizi sağlar. AdSense bu teknolojiyi yayıncılarına yavaş yavaş sunmaktadır. Lab’lerin ilgi çekici yeni özelliklerini tüm yayıncıların kullanımına sunulmadan önce keşfedin. Lab’ler, yepyeni şekillerden deneysel özelliklere kadar her şey olabilir. Bu Lab reklamlarını istediğiniz zaman açıp istediğiniz zaman da kapatabilirsiniz. Bu konu hakkında ne düşündüğünüzü öğrenmek adSense için çok önemlidir.

Lab Reklamlarının Alışveriş bağlantıları için ayrı bir reklam kodu var mı?

Hayır ayrı bir reklam kodu yoktur. Alışveriş bağlantılarının çalışması için otomatik reklamları etkinleştirmiş olmanız gerekmemektedir. Sayfanızda yalnızca AdSense kodu bulunması yeterlidir.

Lab kullanıcı deneyimi ve biçimi nasıl?

Alışveriş bağlantıları, sayfanızın ana içeriğine (örneğin: bir makaleye) yerleştirilir. Google, alışveriş özellikli bir üründen bahsedildiğini algıladığında mevcut kelimeleri köprü olarak ekler. Bağlantıyı tıklayan kullanıcılar ürünle ilgili bir dizi Alışveriş reklamı görür.

Alışveriş bağlantılarının ne kadar büyük bir etkisi olur?

Alışveriş bağlantılarında sayfanıza gelen kullanıcıların trafiğinizin miktarını en fazla %10 olacak şekilde sınırlandırır. Böylece bu trafiğin etkisi de benzer şekilde sınırlı olur.

Özelliği etkinleştirdikten sonra devre dışı bırakabilir miyim?

Evet, AdSense’te Optimizasyonun ardından Lab’ler sayfasına gidip Alışveriş bağlantıları seçeneğini kapatınız. Ayrıca alışveriş bağlantılarını dilediğiniz zaman devre dışı bırakabilirsiniz.

Alışveriş bağlantılarının faydasını nasıl görebilirim?

Alışveriş bağlantılarınızdan elde edilen kazançları ay sonunda AdSense’teki Ödemeler sayfasında görebilirsiniz.

lab reklamı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu