SAĞLIK

Kasıkta Sivilce Çıkması – Nedenleri

Genital (Rahim) Bölgede Sivilce

Kasıkta Sivilce oluşumu çok rastlanan bir durumdur. Burada çıkan sivilceler yağ bezlerinde oluşan problemlerden ve kılların altında oluşan birleşmelerden meydana gelmektedir. Çok korkulmasını gerektirecek durumlardan değildir. Geçici olup, genelde iyileşme ile son bulmaktadır. Rahim bölgesinde çıkan sivilceler şekil itibari ile yüzde çıkan sivilcelerden çok farklı değildir. Sivilce çeşitleri farklı olsa da, rahim bölgesine bağlı bir durum söz konusu olmayabilir. Rahim bölgesinde neden sivilce çıktığı tam olarak bilinmemektedir. Birçok sebep ve bu sebepleri tespit edebilmek için yaşamınızı gözden geçirmeniz gerekecek.

Kasıkta Sivilce Neden Olur

Günlük giydiğimiz kıyafetler, kullandığımız şampuanlar, bedenimizi güzel kokutan ve temizleyen duş jelleri, kimyasal maddeler, çamaşır deterjanları ve birçok faaliyet gözden geçirilmelidir. Örneğin, dar kıyafetler rahim bölgesi ile sürekli sürtünme sonucu yağ bezelerinin bir arada toplanmasını sağlayarak kasıkta sivilce oluşumuna sebep verecektir. Bundan dolayı bol kıyafetleri tercih etmeli ve sürtünme yapacağı bölgedeki kılları hijyenik bir şekilde kesmiş olmamız gerekmektedir. Bir başka durum ise kullanılan pedlerin kimyasal içeriklerinin vücuda zarar vermesidir. Pedler çoğunlukla parfüm, alkol ve renklendirici içerikli olmaktadır. Bundan dolayı kullandığınız pedlerin neleri içerdiğine dikkat etmelisiniz. Alkol içermeyen, sade kokulu pedler vücudumuzda oluşacak alerjen durumları da önleyecektir.

Rahim bölgesi sivilceleri, cinsel ilişkide büyük problem oluşturmaktadır. Bu problemi sonlandırabilmek için eşinizin kullandığı prezervatif, kayganlaştırıcı jel gibi maddelerin değiştirilmesi gerekmektedir. Eşiniz bu maddeleri değiştirmesine rağmen sivilceleriniz devam ediyorsa doktora görünmelisiniz. Özellikle cinsel ilişkinin hemen ardından vücudunuzda kalan spermlerin iyi bir şekilde temizlenmiş olduğundan emin olmalıyız. Vücuda yapışan spermler bakteri oluşumuna sebebiyet verebilir. Böylece kıllar altında farklı hastalıklar oluşabilir ve sivilceler iltihap barındırabilir.

kasıkta sivilce
kasikta sivilce

Kasıkta Sivilce Ve Kaşıntı

Vücudunuzu temizlerken özellikle rahim bölgesine dikkat etmelisiniz. Vücut kıllarını almada jileti tercih ediyorsanız jiletin başkası tarafından kullanılmamış olması, birçok defa kullanılmamış olması ve bekletilen ortamın hijyenine çok önem vermemiz gerekir. Vücudu jilet ile temizledikten sonra rahim bölgesinde kesik oluştu ise belli bir müddet cinsel ilişkiden uzak durmamız gerekir. Vücutta kesik oluşan bölge bakterilere her zaman fırsat oluşturmaktadır. Ağda kullanıyorsak kaliteli ve hijyenik ortamda yapılmasına dikkat etmeliyiz. Tüm bu durumlara dikkat edilmemesi durumunda kasıkta sivilce oluşumları devam eder.

Diğer yazılarımızı okumak için aşağıdaki linke gidiniz.

Erkeklerin Memesi Ne İşe Yarar?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu