TEKNOLOJİ

İnstagram Hesap Kurtarma 2022 – 2023

İnstagram Hesap Kurtarma ve Kapatma 2022

instagram hesap kurtarma ve İnstagram hesabı nasıl silinir? sorusu en çok sorulan sorulardan olmaya devam ediyor.  instagram silme, instagram kapatma, instagram hesap kapatma, instagram silmek, instagram silme nasıl yapılır? Makalemizi dikkatlice okuyunuz. Çünkü 2 farklı yöntem var. Tercih sizin hangisi kolayınıza gelirse o şekilde yapabilirsiniz.

4 Adımda kalıcı hesap kurtarma ve hesap silme

İnstagram hesabı kurtarma: Hesap kapatmak ya da kurtarmak için mantık aslında çok basit. Hem çok vaktinizi almıyor hem de istenmeyen hesap tamamen siliniyor. Instagram hesabı olan kullanıcılar bu hesaplarını kapatmak için araştırmalar yapıyor. Pekala, artık kullanmak istemediğiniz insta hesabı nasıl kapatılır? Sorunun cevabı detaylarıyla makalemizde..

İnstagram hesabınızı kapatmak istiyorsunuz ancak “Instagram hesap silme nasıl yapılır?” diye mi aratıyorsunuz. O halde hem telefonda hem de bilgisayarda işe yarayan kalıcı Instagram hesabı kapatma adımlarını izleyerek, siz de en çok tercih edilen ve aynı zamanda da en çok alışkanlık yapan sosyal medya platformlarından bir tanesi olan instagram’a veda edebilirsiniz.

İnstagram kalıcı hesap silme ve kapatma adımları

 1. iPhone iOS/Android telefonunuzdan ya da bilgisayarınızdan şu linke tıklayın: İnstagram silme linki
 2. Açılan ekrandan Instagram hesabınıza giriş yapın.
 3. Ardından Instagram hesabınızı silme sebebinizi seçerek, tekrardan İnstagram şifrenizi girin.
 4. [Kullanıcı adı]’nı sil düğmesine basarak İG hesap kapatma işleminizi onaylayınız.instagram silmeİnstagram hesabı kaç günde silinir? İnstagram hesapları, hesap kapatma işleminden 30 gün sonra silinir ve ardından tüm profil/hesap bilgileri kalıcı olarak temizlenir.

  Kalıcı olarak kapatılan İnstagram hesabı geri açılır mı?

  Hesap kapatma işlemini takip eden 30 gün içerisinde hesabınıza giriş yaparsanız hesabınız tekrardan aktif olacaktır. Ancak İnstagram hesabınızı tamamıyla kaybetmek istemiyor olabilirsiniz. Platforma bir süreliğine ara verme gibi bir düşünceniz varsa geçici İnstagram hesap dondurma rehberimize göz atabilirsiniz.

  İnstagram hesabı kapatıldığı nasıl anlaşılır?

  Bir İnstagram hesabının kapatıldığını anlamak için arama kısmına kullanıcı adı girilmeli. Şayet ilgili hesap gözükmüyorsa kapanmış demektir. Ayrıca hesabı kapatılan bir instagram kullanıcısıyla daha önce mesajlaştıysanız da o kişi DM kutunuzda “İnstagram Kullanıcısı” olarak gözükecektir.

instagram kapatma 2. Yöntem

Instagram hesabını silebilmek için öncelikle aşağıdaki bağlantıya tıklamak gerekiyor.

INSTAGRAM HESAP SİLME LİNKİ

Instagram hesap silme

Bu bölümde önce oturum açılmamış ise açılması gerekiyor. Ardından ‘hesabını neden siliyorsun’ bölümünün yanındaki kutucuktan, hesabınızı neden silmek istediğinizi seçmeniz gerekiyor.

Hesabı Silme Son Adımı

Kalıcı instagram silme

Hesap silme nedeninizi seçtikten sonra, hesabınızı sileceğiniz asıl bölüm açılacak. Bu bölümde önce şifrenizi boş kutucuğa girmeniz, daha sonra kırmızı renkli “Hesabımı Kalıcı Olarak Kapat” yazan butona tıklamanız gerekiyor. Konuyu beğendiyseniz sayfamızdaki diğer konuları da ziyaret edebilirsiniz. Sitemizde sözler alanında bir çok konu bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu