Seyahat

Expo Hatay – 2021

Expo Hatay’da Mavi Ve Sarı Amerika Papağanı Yakın Çekim Fotoğrafçılığı

Hatay merkezde bulunan Expo alanında Papağanlarla fotoğraf çektirmek isteyenler Expo’yu ziyarete gelenlerin akınına uğruyor. İlkbahar’ın gelmesi ile birlikte güzelliği ile büyüleyen ARA cinsi papağanlar EXPO HATAYa renk katıyor. Çevre illerden gelen turistlerin ilgi odağı oldu. Günü birlik tatil yapmak isteyen vatandaşlar, Hatay Expo alanında  bulunan eğlence bölgesine adeta akın ediyor.

expo hatay iskenderun 2021-2022

Expo Hatay – 2021

EXPO 2021 Hatay, Lütfi Savaş eşliğinde bir törenle açıldı. Resmi açılışı 1 Nisan’da yapıldı. Bu organizasyonda ilk olarak şehir dışından  ve yurt dışından gelen misafirler için düzenlenen tanıtım töreni Hatay’ın özel bir gününe döndü.

Antakya Expo alnındaki tanıtım törenine Sayın Kılıçdaroğlu, Uğur Poyraz, Gültekin Uysal, büyükelçiler, bürokratlar, milletvekilleri, Uluslararası Bahçe Bitkileri Üreticileri Birliği(AIPH) yöneticileri, belediye başkanları, akademisyenler, iş insanları, STK temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın ev sahipliği yaptığı tanıtım töreni öncesi konuklar Antakya Expo alanını gezdi.

Törende EXPO 2021 Hatay Genel Sekreteri İhsan Çakar organizasyon hakkında konuştu.

Çakar’ın ardından sahneye Lütfü Savaş çıktı. Dev organizasyonu Hatay’ın bayramı olarak nitelendiren Lütfü Savaş, bu işin ortak bir çabanın, azmin, cesaretin, vizyonun ve birlikteliğin ürünü olduğunu söyledi.

hatay expo

Expo’da Ne Var?

hatay expo 2021

EXPO ALANLARINA ULAŞIM İÇİN OTOBÜS GÜZERGÂHLARI

1 Nisan’da başlayacak EXPO 2021 Hatay alanlarına toplu taşıma ile ulaşabilmesi için yeni güzergâhlar oluşturdu.

Şehrin farklı noktalarından Antakya ve Arsuz’daki Expo alanlarına ulaşımın kolayca sağlanabilmesi için güzergâhlar oluşturan HBB, vatandaşların Expo alanlarına ulaşmasında herhangi bir mağduriyet yaşamaması için gerekli düzenlemeleri yaptı.

Yeni güzergâhların 1 Nisan’dan itibaren kullanılacağını ifade eden HBB yetkilileri, vatandaşların otobüslerin sefer saatlerine Hatay Kart mobil uygulamasından ulaşabileceğini bildirdi.

Expo Hatay Nedir?

EXPO 2021 HATAY; Dünya sergisi ya da Dünya fuarı anlamına gelen EXPO, yenilikçi paylaşımları ve ilerlemeyi teşvik etmektedir. Ayrıca işbirliğini desteklemeyi ve halkın eğitim seviyesini artırmayı amaçlayan uluslararası bir etkinliktir. Ev sahibi ülke tarafından diğer ülkelerin, şirketlerin, ulusal ve uluslararası kuruluşların, özel sektör ve sivil toplum örgütlerinin halkın davet edildiği dev bir organizasyondur.

Günümüzde, EXPO FIFA Dünya Kupası ve Olimpiyat Oyunlarından sonra dünyada ekonomik ve kültürel etki yaratan üçüncü en büyük organizasyondur.

İskenderun Expo

2022 Nisan ayında resmi açılışı yapılacak olan 2021-2022 Hatay fuarı kapsamında yaptığı etkinlikleri Hatay genelinde sürdüren HBB, Arsuz ve İskenderun sokaklarında bando takımı eşliğinde mini kortej düzenledi.

Arsuz ile İskenderun çarşı merkezinde birçok noktada yapılan etkinlikte, EXPO 2021 Hatay’ın maskotları Defne ve Zeytin çocuklardan yoğun ilgi gördü.

 

Bu makalenin bir kısmı Expo Hatay’ın ilgili web sitesinden alıntı yapılarak yazılmıştır.

Diğer yazılarımız için bilgesozler.com

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu