İşTEKNOLOJİ

En Az Yakan Araba Ve Motosiklet Sıralaması 2022 – 2023

En Az Yakan Araba Ve Motosiklet Sıralaması İçin Doğru Adrese Geldiniz. Şimdi sizlere hem tecrübelerimizden hem de araştırmalarımızdan çıkan sonuçları sıralayacağız. Bununla beraber günümüzde benzin fiyatları gittikçe artmaktadır. Bundan dolayı gelecekte bizi elektrikli bir dünya bekliyor. Ama elektrikli araba ve motorların fiyatları da çok fazla artmış durumda. Bundan dolayı size öncelikle en az benzin yakan araba ve motorları tanıtacağız. Ardından en az yakan scooter motosikletleri tanıtacağız. Son olarak da elektrikli motosiklet ve arabaları okuyabilirsiniz. İyi okumalar dileriz.

1- Arabada En Az Yakan Kia Rio

Kia Rio Az Yakan Otomobil

1- Kia Rio: Kia bir Güney Kore markasıdır. Güney Kore’de üretilen bu arabanın tek dezavantajı; kaza ya da arıza durumunda parçanın zor bulunmasıdır. Bu sorun dışında tüm özelliklerini avantaj olarak ele alabiliriz. Sıfır olarak alırsanız 5 yıl garanti verilmektedir. En düşük modeli 390 bin liradan güncel olarak satılmaktadır. Fiyatın biraz yüksek olması az yakmasından ve konforundan kaynaklanmaktadır. Ayrıyeten 150 bin kilometreye kadar da garantisi bulunmaktadır. İç tasarımı gayet düzenli ve geniştir. Arabanın küçük olmasından dolayı iç kısmından oldukça tasarruf ederek alanı genişletmişler. Arabanın yerden yüksekliği 1450 mm’dir. Genişlik ise 1725 mm’dir. Üç çeşit modeli bulunmaktadır. Birinci modeli: 1.2L DPI, İkinci Modeli: 1.4L DPI, Üçüncü Modeli İse: 1.0 TGDI.

Yakıt Tipi Benzindir. 100 Km’de ortalama 5 Litre yakıt tüketimi vardır. Güncel olarak benzin fiyatı 30 TL ise 100 Km’de 150 TL yakıyor demektir. Şehir içi ve şehir dışı tabi ki fark edebilir. Lakin yakıt cimrisi olması nedeniyle cebinizi çok yakmayacaktır.

2- Yakıt Cimrisi Araba Hyundai Accent

Hyundai Accent Modelleri

2-Hyundai AccentHyundai bir Güney Kore markasıdır. Bu arabanın dezavantajı neredeyse yoktur. Tüm özellikleri avantajlı olmakla beraber yakıt cimrisidir. Günümüzde alınabilecek en mantıklı araçlardan biridir. Bunun sebebi; parçasının çok kolay bulunabiliyor olmasıdır. Parçası kolay bulunabildiğinden dolayı arıza ve kaza durumunda gecikme yaşamadan arabanızı teslim alabilirsiniz. Bana göre bu arabanın tek dezavantajı dış sağlamlığıdır. Bir kaza durumunda arabanız diğer arabalara göre sağlam görünmeyebilir. Parçaları iyi fakat hafif bir araba olması sebebiyle kaza durumunda ağır bir arabayla çarpışmak arabanıza ciddi zarar verebilmektedir.

Yakıt olarak 100 Km’de 5.1 Litredir. Aynı şekilde güncel benzin piyasasına göre km bölü litre yapabilirsiniz.

3- En Az Yakan Üçüncü Araba Renault Symbol

Renault Symbol modelleri

3-Renault Symbol: Renault Fransa’ya ait bir araba markasıdır. Her şeyiyle mükemmel bir arabadır. Ama şekli konusunda hala eleştirilere maruz kalmaktadır. Sağlamlık konusunda çok güven vermeyebilir. Çünkü Hyundai Accent gibi bir yapıya sahip. Fiyatları diğer arabalara göre makul bir seviyededir.

Yakıt tüketimi 100 Km’de 5.2 litredir.

4- En Az Yakan Dördüncü Araba Volkswagen Golf

Volkswagen Golf modelleri

4- Volkswagen Golf: Volkswagen Almanya’ya ait bir otomobil markasıdır. Sağlamlık açısından isim yapmış bir markadır. Dünya çapında en çok tercih edilen ve fiyat odaklı en uygun araba markasıdır. Almanya’ya ait olan otomobillerde öncelik sağlamlıktır. Bundan dolayı sağlamlık arayan ve arıza istemeyen biri bu arabayı tercih edebilir. Fiyat yönünden sizi biraz zorlayabilmektedir. Ama fiyat performans açısından şikayetçi olmayacağınız bir arabadır. Teknolojik açıdan çok amaçlı bir araçtır. İç kısmı tamamen donanımlıdır.

Yakıt Tüketimi 100 Kilometrede 5.3 Litredir.

5- En Az Yakan Beşinci Araba Hyundai Kona

en az yakan hatchback arabalar

5-Hyundai Kona: Bildiğiniz gibi Hyundai Güney Kore markasıdır. Sağlamlık açısından güven vermektedir. Fiyatları biraz yüksek olmakla beraber genellikle aileler tercih etmektedir. Tam bir aile arabasıdır. Bagaj genişliği ve koltuk genişliği nedeniyle birçok kişi içine sığabilmektedir. Araba hatchback olması sebebiyle yakıt tüketimi normal arabalara göre bir tık fazla olabilmektedir.

100 Km’de ortalama 5.7 Litre yakmaktadır.

En az Yakan Arabalar sıralamasını sizler için araştırdık. Şimdi sırada En Az Yakan Motosiklet Sıralaması yapacağız.

6- En Az Yakan Ve En Ucuz Motosikletler

yamaha nmax en az yakan motosiklet

1- Yamaha Nmax 125 CC: En az yakan motosiklet sıralamasında birinci sırada Yamaha gelmektedir. Yamaha Japonya’ya ait bir markadır. Sağlamlığı, az yakması ve parça bulunması açısından en iyi scooter motosikletler arasında yer almaktadır. Görünüşü açısından sportif bir görünümüyle alıcıların dikkatini çekmektedir. Satışı en kolay motosikletlerden biridir. Sürerken bir araba gibi hissedeceğiniz bir motosiklettir.

Yakıt cimrisi olan bu motosiklet 100 Km’de 2.2 Litre yakmaktadır. Günümüzde benzinin 30 TL olduğunu düşünürsek bile yakıtı 100 Km’de 66 TL’dir. Güncel benzin fiyatına göre çok düşük yakmaktadır. İstanbul trafiğinde sorun yaşayanların ilk tercihi bu motosiklet olmaktadır.

En Az Yakan İkinci Motosiklet Honda Pcx

2- Honda Pcx 125 CC: Çok az yakan ve sağlam motosiklet dendiğinde akla Pcx gelmektedir. Fiyatları pahalı olsa da fiyat performans açısından herkesi memnun etmektedir. Aynı şekilde sportif bir görünümü vardır. Satarken asla zarar etmezsiniz. ABS frenleri sayesinde güvenli bir sürüş sağlamaktadır.

Çok az yakıyor olmasına rağmen güncel benzin fiyatları ile fiyatlar yüksek gelebilmektedir. 100 Km’de 2.3 Litre Yakmaktadır. 

En Az Yakan Ve En Ucuz Motosiklet Revolt Rs7

en az yakan motosikletler

3- Revolt Rs7Az yakması ve ucuzluğu ile en çok tercih edilen motosikletler arasında yer almaktadır. Genellikle kurye motoru olarak kullanılmaktadır. Kurye için kullanılan motor olduğunu düşünürsek dayanıklılığın da iyi olmasını bekleyebiliriz. Ben 4 ay boyunca kullandım ve fiyat performans olarak memnun kaldım. Tek dikkat etmeniz gereken şey servisidir. Eğer bulunduğunuz şehrin Revolt servisi iyi ise fiyat performans açısından tavsiye ederim. Parçası ucuz ve 90-95 Km hız yapabileceğiniz bir motosiklettir.

100 Km’de 2.8 Litre benzin yakmaktadır. Motorun sıfır fiyatı 24 bin TL’dir.

Çok Az Yakan Kurye Motoru

en az yakan motor

4- Honda Dio: Türkiye’de en çok tercih edilen kurye motoru olarak bilinmektedir. Temel sebebi sağlamlık ve az yakmasıdır. En sağlam scooter motosikletler arasında yer almaktadır. Görünüşü ilk bakışta çok güzel olmasa da bazı aksesuarlarla güzelleştirilebilmektedir. Hem kurye motoru olarak hem de normal binek olarak çok kullanılmaktadır. Parçası çok kolay bulunabilmektedir. Arıza çıkarma olasılığı çok düşüktür, çünkü birinci sınıf malzeme kullanılan bir motordur.

100 Km’de 2.5 Litre Yakmaktadır.

az yakan motor

En Sağlam Ve Az Yakan Manuel Motosiklet

5-Hero Glamour: Kullanıcıların en memnun kaldığı motorlar arasında Hero vardır. Yıllarca arıza çıkarmayan ve her şeyine ayrı özenilmiş bir motordur. Hindistan’a ait bir motosiklet firmasıdır. Yol tutuş ve sağlamlık en üst seviyededir. Kendim alacak olsaydım kesinlikle bunu alırdım. Çünkü az yakan, sağlam ve yol tutuşlu bir motor arıyorsanız tam olarak o motor bu motordur. Hem uzun yol hem şehir içi için muazzam bir kalitesi bulunmaktadır.

100 Km’de 2.9 Litre Yakmaktadır. Fiyatı ise makuldur.

En Sağlam Elektrikli Motosikletler

 1. Super Soco TC Max
 2. CP-1 Shansu
 3. Super Soco CPX
 4. Lenazzo M6 Pxid
 5. Rakun Pro 2
 6. BMW
 7. Harley Davidson
 8. Silence
 9. NIU
 10. Honda

Bu markalardan hepsinin birer elektrikli motosikleti bulunmaktadır. Sadece sağlamlık ve menzil üzerine çalışan markalardır. Fiyat bakımından biraz yüksek olsalar da alınması en mantıklı motosiklet markaları olarak sıralanmıştır. Dolayısıyla daha ucuz bir elektrikli motosiklet arıyorsanız arada bir arıza çıkarmasını sorun etmemelisiniz.

En Ucuz Elektrikli Motosikletler

 1. Volta
 2. Yuki
 3. Motolux
 4. Falcon
 5. Regal Raptor
 6. Mondial
 7. Arora
 8. Kral Motor
 9. RKS
 10. Kuba

Bu Motosiklet markaları ucuza elektrikli motosiklet üretimi yapmaktadır. Ama servisleri ve parçaları konusunda bazı sorunlar yaşayabilirsiniz.

En Az Yakan Araba Ve Motosiklet Başlıklı Yazımızı Okuduğunuz İçin Teşekkür Ederiz. Yazımız burada sona ermiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu