SAĞLIK

Diş Beyazlatma Evde

Evde diş beyazlatma yöntemleri

Diş beyazlatma evde: SSK dışında olduğundan dolayı sizlere diş beyazlatma evde hangi yollarla yapılabilir çalışmamızı aktaracağız. Konu içeriğimiz; diş beyazlatma yöntemleri, dişler nasıl beyazlatılır, dişler nasıl beyazlar, diş nasıl beyazlatılır, doğal diş beyazlatma, diş beyazlatma evde doğal, dişleri beyazlatma nasıl yapılır?

Ayrıca evde doğal dis beyazlatma, dişleri ne beyazlatır, dişlerdeki siyah lekeler nasıl geçer, diş taşı temizliği, dişleri beyazlatma yöntemleri, dişleri doğal yollarla beyazlatmak, kalıcı diş beyazlatmak, diş parlatma, diş sararması nasıl geçer, sarı dişler nasıl beyazlar, dis beyazlatma evde, dislerdeki sigara lekesi nasıl temizlenir, dişleri beyazlatma yolları hakkında makalemizi sizler için hazırladık.

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Parlak beyaz dişler görünüşte çok çekici ve sağlıklı görünür. Çoğu insan sarı dişlerinden rahatsız olduğu için açıktan gülmeyi görmezden gelir. Yaşlanma, kalıtsal faktörler, diş bakımı ve aşırı çay, kahve , tütün ve sigara tüketimi nedeniyle dişler giderek sararabilir. Ayrıca daha fazla antibiyotik almak, havadaki değişiklikler, enfeksiyon ve dengesiz metabolizma da dişlerin sararmasına neden olabilir.

Çoğu zaman kişiler dişlerdeki sararmalardan profesyonel yöntemlerle kurtulur ancak bu tür tedavilerin etkisini göstermesi biraz zaman alır ve aynı zamanda pahalıdır. Dişlerinizi temizlemek istiyorsanız, evde otururken kullanabileceğiniz harika ev ilaçları vardır.

diş beyazlatma evde

Bu 8 yolla dişlerin parlaklığını geri getirin

Evde diş beyazlatma yöntemleri: Bazen dişlerin rengi çeşitli nedenlerle sararır. Çok kolay yollarla yeniden parlatılabilirler. Aşağıdaki resimlere bakın ve kolay ev ilaçları ile diş beyazlığına nasıl geri dönebileceğinizi bilin…
evde diş beyazlatma

Çilek ile Diş Beyazlatma Evde

Dişler nasıl beyazlatılır? Çilek yemenin yanı sıra diş beyazlatma için de kullanılabilir. Olgun çilekleri soymak ve dişlere sürmek sararmalara son verir. Fırça da kullanabilirsiniz. Sonrasında ılık su ile durulamayı unutmayınız.
evde diş beyazlatma yöntemleri

Elma ile Evde Diş Beyazlatma

Dişler nasıl beyazlar: Elmalarda bulunan hafif asidik maddeler de dişlerin parlaklığını geri kazandırabilir. Elma parçalarını dişlere sürün, farkı göreceksiniz. Bunu birkaç gün yapmak daha fazla etki gösterecektir.
Doğal diş beyazlatma

Kömür ile Diş Beyazlatma Yöntemi

Doğal diş beyazlat: Kömür siyah olurdu ama yüzyıllardır dişleri parlatmak için kullanılıyordu. Kömürü öğüterek bir toz yapın ve ovalayın. Tanecikleri sarı maddeyi uzaklaştırır ve dişlerin parlamasını sağlar.
sarı dişler nasıl beyazlar

Karbonat ile Diş Temizleme

Dişleri beyazlatma nasıl yapılır? Karbonat ayrıca dişlerin sararmasını da giderir. Etkisini resimde açıkça görebilirsiniz. Diş beyazlatma fiyatları dikkate alınacak olursa gayet iyi bir yöntem.
diş parlaklığı nasıl yapılır

Tuz ile Diş Temizliği

Dişleri ne beyazlatır: ”Diş macununuzda tuz var mı” reklamını gördünüz mü? Tuzla fırçalamak sadece dişlerdeki sararmayı gidermekle kalmaz, aynı zamanda diş eti enfeksiyonlarında da faydalıdır. Biraz tuz ekleyerek ılık su ile gargara yapmak diş eti enfeksiyonlarında rahatlama sağlar.
Dişleri beyazlatma yöntemleri

Limon ve Portakal Kabukları ile Anında Diş Beyazlatma

Dişleri beyazlatma yöntemleri: Limon ve portakal kabuklarını çiğneyin ve dişlerinize sürün. Farkı göreceksin.
diş taşı temizliği

Reyhan ile Doğal Diş Beyazlatma

Dişleri doğal yollarla beyazlatmak: Reyhan ayrıca diş eti enfeksiyonu ve diğer diş problemleri için de faydalıdır. Yapraklarını dişlere sürtün, dişler parlamaya başlayacak. Ancak son araştırmalar, içinde bulunan maddenin büyük miktarlarda kullanılması durumunda diş kaplamasına zarar verebileceğini göstermektedir. Bu yüzden çok fazla kullanmaktan kaçının.
diş beyazlatma

Leylak (Neem) ile Diş Beyazlatma Evde

Diş sararması nasıl geçer: Hiçbir şey Neem ağacından daha iyi olamaz. Her sabah dişinize beyazlatma yapın, bir hafta içinde dişlerinizin parladığını göreceksiniz.
Beyaz dişler artık sağlığın ve canlılığın simgesidir. Bu nedenle, estetik önlemler talep edilmektedir. Ancak tıbbi bir gereklilik olmadığı için tamamen sizin tarafınızdan ödenmelidir. Riskler de vardır, bu nedenle hastanın bilgilendirilmesi özellikle önemlidir.

Kısaca olmazsa olmazlar: Sarı dişler nasıl beyazlar? Dişlerdeki sigara lekesi nasıl temizlenir?

 • Beyazlatma, tıbbi bir gereklilik olmaksızın tamamen estetik bir tedavidir ve bu nedenle sağlık sigortası kapsamında değildir. Maliyetler birkaç yüz dolar tutmaktadır.
 • Bu invaziv denilen işlemin de riskleri olduğu için hastalar detaylı olarak bilgilendirilmelidir.
 • Diş hekimleri muayenehanede birkaç seansta dişleri beyazlatabilir veya hastalar için her gün birkaç saat evde giyilen atel yapabilirler.
 • Profesyonel diş temizliği ile dişler de beyazlatılabilir.

  Diş Parlaklığı Nasıl Yapılır?

  Ağartma maddesi hidrojen peroksit, mineyi, daha doğrusu içindeki pigmentleri aydınlatır. Bunlar genellikle yıllar içinde, özellikle kahve, çay, kırmızı şarap veya tütün yoluyla renk değiştirir. Ağartma işlemi ısı (UV ışığı veya lazer) ile hızlandırılabilir.

  Diş hekimliği uygulamalarında yüzde 0,1 ila 6,0 hidrojen peroksit konsantrasyonları kullanılır. 2012’nin sonundan bu yana, eczanelerde satılan tezgah üstü ağartma malzemeleri yalnızca maksimum yüzde 0,1 hidrojen peroksit içeriyor ve bu nedenle ağartma etkisi düşük.
  Bunlar, örneğin, fırçalanmış veya yapıştırılmış araçlar veya prefabrike splintlerdir. Bu arada, kahve, çay, kırmızı şarap veya tütünün neden olduğu renklenmeler de profesyonel bir diş temizliği ile giderilebilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu